top of page

Flash ile Animasyon Eğitimi

Flash ve Animasyon Kursu Eğitimi inandırıcı özgün karakterler yaratmak için iç içe semboller ve hareket dizilimleri oluşturmayı öğretir. Flash Professional ile karakter animasyonu süreçlerinin tüm ayrıntılarını detaylı ve profesyonel anlamda öğreneceksiniz. Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademisi’nin üstün müfredatı sektörel ihtiyaçları karşılayan eğitim anlayışı sayesinde sizde bir Flash Expert Designer olabileceksiniz.

Flash ve animasyon eğitimi kursu ile egzersiz dosyalarıyla yürüyüş döngüleri, karakter çizimi, göz kırpması kafa çevirme, ağız hareketleri gibi animasyon tekniklerini öğrenicek, yeni projeler ile katılımcılara portföy oluşturmaları sağlanacaktır. Animasyon ilkeleri, haraket kanunları, poztopoz animasyon yürüme, koşma, okuma diyalog, animasyonları yapılır.  Bu eğitim animasyon temel ilkelerini öğretir. Bu ilkeler kullanılan yazılım veya animasyon tarzı ne olursa olsun gereklidir.

Sinema televizyon uygulamalarında sıklıkla karşımıza çıkan animasyonlardan biri de karakter animasyonudur. Karakter animasyonu genel olarak Maya, 3DMax, XSI gibi üç boyutlu programlarda hazırlanmasına rağmen, iki boyutlu animasyon ortamı olan flash programında da rahatlıkla hazırlanabilir. (Örnek: grafi2000-kocakafalar). Flash programı ile kendi çizdiğiniz karakterlere şarkı söyletebilir, haber sunuculuğu yaptırabilir, stediğiniz metin veya şiiri okutabilirsiniz. Aynı zamanda karakterinize yürüme, koşma, atlama, oturma vb. temel hareketleri yaptırabilirsiniz.

Adobe flash ile ürün tanıtımı yapabilmek için birkaç farklı teknik bulunmaktadır. Tanıtımını yapmak istediğiniz ürüne ait fotoğrafları kendiniz çekebileceğiniz gibi, 3D bir programla modelledeğiniz ürünleri de rahatlıkla etkileyici bir şekilde tanıtabilirsiniz. Ürünlerinizi iki boyutlu, üç boyutlu tanıtabileceğiniz gibi isterseniz dergi formatında da tanıtabilirsiniz. İçerisinde ses, animasyon, video içeren ve sayfa geçişleri animasyonlu e-magazine (e-dergi) hazırlayabilirsiniz. Ürün tanıtımlarını alışveriş web siteleriniz dışında uygulamalara yerleştirerek CD, DVD veya USB gibi medyalarda kullanabilir ve 360 derece döndürme, yakınlaşma, uzaklaşma işlemleriyle detaylı bir şekilde sergileyebilirsiniz.

Web sitesi tasarımı ile uğraşan herkesin bilmesi gereken konulardan bir tanesi de reklam bannerı, web sitesi headerı ve giriş animasyonu hazırlamaktır. Web siteniz ister orta ölçekli bir site, isterse alışveriş veya blog sitesi olsun etkileyici görsellikte reklam bannerlarına her zaman ihtiyaç duymaktadır. Flash eğitimleri sayesinde web sitenize istediğiniz reklam boyutlarında (728x90, 250x250, 468x60, 300x600, 160x600, 300x250, 180x150 vb) profesyonel ve etkileyici flash reklam bannerları, header ve introlar hazırlayabilirsiniz.


FLASH ACTIONSCRIPT 3.0

insanlar genellikle youtube gibi web uygulamalarının nasıl yaratıldığını merak edereler cevabı çoğunlukla actionscript ve flash dır . tasarımcılar için flash 3.0 yeni tasarımcılar için web programlanmanın yapı taşlarının gösterildiği giriş dersi niteliği taşır. Bu eğitim, etkileşimli tasarımlar klavye kontrolleri fare eylemleri ve sürkle bırak uygulamalarını kapsar.

bottom of page