En Kapsamlı,
En iyi Müfredat, Şimdi Kariyerin Parlasın!

250 SAAT, 7 PROGRAM PROJE BAZLI UYGULAMALI

REKLAM ATÖLYESİYLE KALICI ÖĞRENME MERKEZİ

TÜRKİYEDE ART DIRECTORLERİN DENETİMİNDE
PROJE ÜRETİLEN TEK GRAFİK DESIGN EĞİTİMİ

Kariyerist Akademi Grafik Tasarım Kursu Geleceğin Art Directorlerini Yetiştirmeye Devam Ediyor. Sektörün öncü, nitelikli ve tercih edilen Grafikerleri Kariyerist Grafikerlik Kursları İle Yetişmektedir ve İş Sahibi Olmaktadır. Sektörün Öncü Firmaları Özellikle Kariyerist Grafik Tasarım Kurslarından Mezun Olan Öğrencilerimizi Tercih Etmektedir. Sizde Doğru Eğitimi Kariyerist Akademi'den Alın, İş Ayağınıza Gelsin.

   " Şimdi Grafik Tasarım Eğitimi Alana, OnLine CorelDraw Eğitimi Hediye! "

Grafik Tasarım Uzmanlığı / Kursu Nedir?

Grafik sanatlarına bağlı olan Grafik Tasarım Disiplini ürün ya da hizmeti, müşterinin fark etmesi ve satın alması için görsel hiyerarşi, bütünlük ve /veya denge oluşturmak için yapılan çalışmaların tümüdür. Bu anlamda bir firmanın kendi kurum kimliğini temsil eden logo /amblem çalışmalarından, aylık ya da yıllık yayınladığı kurumsal bültenine, ürün ya da hizmetin tanıtım afişlerine, ambalajlarına değin geniş bir yelpazede tanıtımını sağlamak için çalışmalar yürütülebilinir. Grafik Tasarımın geniş anlamda amacı bir ürünün ya da hizmetin tanıtılması için oluşturulan mesajların kullanıcı tarafından fark edilmesini sağlamaktır. Kariyerist Grafik Tasarım Kurslarında, öğrencilerin, bu alanda yaratıcılığını keşfetmeleri sağlanır.

 

Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademisi yepyeni bir yaklaşım olan “görüntü tabanlı grafik tasarım eğitimi” ile pazarlama bilimini birleştirerek katılımcılarının, dünyanın en geçerli grafik tasarım yazılımlarını uzman seviyesinde kullanmalarını, iletişim ve pazarlama alanlarında görsel çözümler tasarlayıp, yaratıcılık, süreç, araştırma, fikir üretimi, prototip oluşturma konularında uzmanlaşmalarını sağlamaktır.

 

Kariyerist Grafik Tasarım Kursu’nun sonunda katılımcılar, ürettikleri projelerle, kelimeleri ve resimleri içeren pek çok tasarımı hayata geçirirler. Katılımcılar eğitim sonunda, posterler, web siteleri, ambalajlar, kurumsal kimlik çalışmaları, gazete, dergi, logo, insert, kitap/yayınlar, reklam ve ürün ambalajları tasarlayabilir hale gelmektedirler.

 

Grafik tasarımın misyonu, etkili görsel iletişim ürünlerinin oluşturulmasıdır. Metinlerin ve görsel malzemelerin (fotoğraf, font, illüstrasyon) tasarım hiyerarşisi içinde düzenlenmesi ve ardından basılı malzemeler oluşturulması grafik tasarımın en yaygın uygulama alanlarıdır.

Grafik Tasarım Uzmanlığı / Kursu Kimler İçindir?

Grafik Tasarım Kursuna son teknolojileri kullanan ve yaratıcılığını geliştirmek isteyen, Grafik Tasarım mesleğine ilgi duyan herkes katılabilir. Son teknolojileri yaratıcılığıyla birleştirerek, Grafik tasarım mesleğinde ilerlemek isteyen, güzel sanatlara, resim/tasarıma ilgi duyan herkes Grafik Tasarım Kursu’na katılabilir.

Eğer detaylara dikkat ediyorsanız, iş hayatında en gerekli olan, yaratıcılık ve problem çözme gibi yeteneklerinizi bu eğitimle ilerletebilirsiniz. Grafikerlik Kursu’na lise mezunları, üniversitelerin güzel sanatlar, grafik tasarım, vb. bölümlerinde okuyan ya da mesleğini değiştirmek isteyen profesyoneller katılabilirler. Bu alanda sayısız iş ilanını incelemek İçin linki tıklayınız.

Grafik Tasarım Uzmanlığı  / Kursu Çalışma Alanları ve Alınacak Ünvanlar

Grafik Tasarım hedef kitle ile iletişim kurma, hedef kitleyi etkileyecek bir stil seçme, kelimeler, görüntüler ve mesajlar organize etme sürecidir.

 

Bu anlamda grafik tasarımcılar, grafiker, grafik tasarımcı, kıdemli grafik tasarımcı, sanat yönetmeni, ajans iş sahibi(Ortağı) yaratıcı yönetmen, baskı üretim müdürü, junior grafik tasarımcı, grafik tasarım eğitimcisi, creative director, art director gibi ünvanlar ile reklam ajansları, reklam evleri, grafik tasarım stüdyoları, gazete ve dergiler, fotoğrafçılık stüdyoları, firmaların reklam pazarlama departmanları, matbaalar, ambalaj tasarım firmaları, tekstil tasarım firmaları ya da freelance olarak çalışabilirler.

Grafik Tasarım Uzmanlığı / Kursu Eğitim Konuları

Kariyerist Akademi Grafik Tasarım Uzmanlığı Eğitimi “Proje Bazlı Uygulamalı Eğitim” modelince dünya devi yazılım firması Adobe ‘un programlarıyla sürekli proje üreterek eğitimini sürdürür.

 

Adobe Photoshop Programı (Bitmap) görüntü işleme ve manipülasyon programıdır. Resimleri düzenlemenizi ve üzerinde işlem yapmanızı sağlar. Photoshop Programı ile fotoğraflarınızda rotüşlar, manipülasyonlar, web ve afiş tasarımları özel efektler ve gerçekçi dijital resimler çizebileceksiniz.

 

Adobe Illustrator vektör tabanlı bir çizim programıdır. Vektör çizimler görüntü kaybı olmadan yüksek kalitede sonsuza kadar ölçeklenebilirler. Illustrator ile logo, logotype, monogram tasarım, dergi, insert, vektör illüstrasyonlar, broşür, afiş vb. tasarımlar yapabileceksiniz.

 

Adobe Indesign, insert, gazete, dergi süreli yayın kompozisyonları, mizampaj düzeni, tasarım ve üretimi için yaygın olarak kullanılan bir yazılımdır. Masaüstü yayıncılıkta, dergi ve kitaplara fotoğraf/metin ekleyerek, birden fazla sayfalara masterpage mantığıyla hakim olmanızı hızlı baskı ve elektronik dağıtım yapmanızı sağlar.

 

 

 

3D Graphic Design İçin 3D Max Programıyla aranılan grafiker olacaksınız. 3 boyutlu ambalaj tasarımları fuar stand tasarımları yapabilecek daha profesyonel çözümlere imza atabileceksiniz. Reklam ajanslarında çok yoğunluklu kullanılan modelleme programı ile istenilen 3 boyutlu görselleri tasarlayabilecek (stand, ambalaj kutu vs) 3D Max bilgisi sayesinde iş başvurularında öne geçecek kısa sürede iş bulabileceksiniz. 3D Max programı hiç şüphesiz Grafik Tasarımcıya sektörde kariyer yapma konusunda büyük avantaj sağlayacaktır.

 

Grafik Tasarım Uzmanlığı Eğitimi / Kursu Faydaları Nelerdir?

Sektörde en çok kullanılan Grafik Tasarım programları olan Adobe Photoshop, Adobe Illustratör, Adobe Indesign, Corel Draw , HTML-5, CSS, Dreamweaver, 3D Max gibi yazılımları yetkin kullanarak, sektörün talep ettiği uzmanlar arasında yer alabilirler.

 

Kariyerist Akademi, katılımcılarının teknik ve iş becerilerini arttırmak için, proje bazlı uygulamalı eğitim metodunu geliştirmiştir. Böylelikle katılımcı klasik çizim teknikleriyle tasarım yeteneğini birleştirebilecek, farkındalık, planlama ve sosyal ilişki geliştirme gibi temel iş becerileri ve nitelikleri geliştirecektir.

 

Proje Bazlı Uygulamalı Eğitim Modeli...

Kariyerist Akademi eğitim sistemine uygun olarak, katılımcılar analitik becerilerini arttırmak için gerçek iş uygulamaları (proje) yaparak, yaratıcılığını ve yeteneklerini yansıtan bir portföy sahibi olabilecekler. Aynı zamanda mesleki kavramları ve iş süreçlerini öğrenerek (breaf nedir, teaser nedir? deatline nedir?) teknoloji kullanımı ve problem çözme yetenekleri artacaklardır.

 

Grafik Tasarım Katılımcısı alanında sektörün talep ettiği yetkinliğe sahip katılımcılar sınırsız iş fırsatları bulabileceklerdir.

İş ve staj garantisiyle Kariyerist Akademi katılımcısı her zaman en önde!...

Kariyerist Akademi katılımcısı eğitimlerinin ardından yoğun bir kariyer destek eğitimine tabi tutulur. Eğitim sonunda alınan başarı puanlarına göre kariyerist rehberlik servisince “iş ve staj programı”na dahil edilir. Bu program ile katılımcıların daha fazla mesleki yeterlilik kazanmaları ve kendilerini geliştirebilmeleri amaçlanmaktadır. Katılımcılar eğitim sonunda iş sahibi olabileceklerdir.

Kariyerist Yayınları ve Güncel Eğitim Kitapları…

Kariyerist Akademi katılımcılarının güncel, işe yarar, öz bilgilerle eğitim alabilmesi için tüm basılı ve görsel eğitim metaryelerinin içeriğini tasarlar ve yayımlar. Öğrenmeyi kalıcılaştıran “proje bazlı uygulamalı eğitim metodu” gereğince müfredattan gereksiz bilgi yığınlarını ayıklayarak, güncel, farklı, işe yarar bilgiye odaklı eğitim içeriği üreterek, katılımcılara eğitim hayatları boyunca faydalanabilecekleri eğitim kaynakları oluşturur. Bu felsefeyle hazırlanmış olan Kariyerist Akademi Grafik Tasarım kitaplarını yerinde görmenizi tavsiye ederiz!

Grafik Tasarım Uzmanlığı Kursu | Eğitim Konuları Nelerdir ?

1) TEMEL TASARIM İLKELERİ REKLAM VE MARKA İLETİŞİMİ

 • Temel Tasarım Kuralları Nelerdir?

 • Temel Mizampaj Teknikleri Nelerdir?

 • Kavramların Görsel Anlatımı

 • SES Nedir? Hedef Kitle ve Tasarım ile İlişkisi Nedir?

 • Marka Nedir Oluşum Süreçleri Nelerdir?

 • Consept Nedir? Kampanya Consepti Nasıl Oluşturulur?

 • Grafik Tasarım ve Pazarlama İlişkisi Nedir?

 • Ajans içi trafik ve Müşteriden Brief Nasıl Alınır?

2) ILLUSTRATOR PROGRAMI

 • Illustrator Programına Giriş?

 • Sembolleri Kullanmak ve 3D Logo Dizayn 3 Boyutlu Objeler

 • Temel Çizim Araçları ve Obje Çizimi Desen ve çizim çalışmaları

 • Perspective Kuralları Perspektif Yapıları ve Perspektif ile Çizim

 • Textlerle Çalışmak ve Font Yönetimi Tipografi Yapıları Tipografi ve Dizayn İlişkisi

 • Gruplama, Hizalama, Seçim ve Seçim Araçlarının Kullanımı Kısa yollar ile Adebe Illustrator etkin kullanımı

 • Katman ve Grup Mantıkları Tarnsform Kullanımı ve Transformasyonlar

 • Path Operasyonları ve Logo Dizayn

 • Imajlarla Çalışmak, Maskeleme Mantıkları ve Banner Dergi İlanı Tasarımında Kullanmak

 • Blend Efect Menüsü ve Çizimlere Farklı Etkiler Uygulamak

 • Renk Yönetimi, Renk Bilgisi, Color Paneli Kullanımı

 • Kartvizit Tasarımı ve Sayfa Ölçüleri Değiştirmek

 • CMYK ve Pantone Kullanımı

 • Kartvizit Basım Ayarları, Taşma, Cross Atma ve Genel Kurallar

 • İleri Seviye Logo Tasarımı ve Araçlar Divide Kullanımı

 • Broşür Nedir? Tek, Çift Kırım Özellikleri, Dizayn Süreci ve Matbaa Kayıt Formatları

 • Afiş nedir? Marge ve Guide Sistemi Afiş Ölüçüleri ve Türleri ile Dizayn Süreci

 • Ambalaj Tasarımı İlkeleri Baskıya Hazırlık ve Renk Ayrımı

 • Proje:Kurumsal Kimlik Çalışması

3) PHOTOSHOP PROGRAMI

 • Photoshop Programına Giriş

 • Pixel Tabanlı Web Tasarım Kuralları

 • Grafik Tasarım Kuralları

 • Photoshop Menüleri ve Araçlar Tanıyalım

 • Katmanlar Layerlar ve Özellikleri

 • Brush Toollar ve Özellikleri

 • Fotoğrafları Düzenlemek

 • Fotomanipülasyon

 • Renk Ayarları, Rotüş, Makyaj Yapma

 • Smart Object ve Filtreler

 • Maskeleme ve Mask Yöntemleri

 • Çizim ve Pen Dekupe Yöntemleri

 • Kolaj ve Desen Çalışmaları

 • Yazılar ile Çalışma

 • Action Paneli

 • Animation Paneli ve Hareketli GIF Yapımı

 • Kitap Kapağı Uygulama

 • İlan Afiş Tasarımları

 • Kartvizit Broşür Tasarım Uygulamaları

 • Background Hazırlama ve Illustratore İthal Etme

 • Web Tasarım Kuralları

 • Adobe Photoshop ile Arayüz Tasarımı

 • 3D modelleme ve Obje Tasarımı

 • 3D Ürün Tasarımı

 • Video Animasyon İlkeleri

 • Video Animasyon ve Sosyal Medya Tasarımları ve Uygulamaları

 • Proje Uygulama

4) INDESIGN PROGRAMI

 • Mizampaja Giriş Sayfa Tasarımı ve Kuralları

 • Çalışma Alanı ve Tanımlamalar

 • Sayfa Tasarımı ve Yayıncılık Kuralları

 • Çoklu Sayfa Tasarımı Yeni Döküman ve MasterPage Düzenleme

 • Metinler Düzenlemeleri

 • Book Kitap Oluşturma

 • Baskıya Yönelik Döküman Oluşturmak

 • Transformasyon

 • İmajlarla Çalışmak

 • Obje Formatları ve Yönetimi

 • Styles Oluşturma

 • Dergi Tasarımı Dizayn Kuralları

 • Textlerle Çalışmak Dizgi Mantıkları

 • Yazı Tabloları Oluşturma Renk ve Efekt Kontrolleri

 • Renklerle Çalışmak ve In Design’da Renk Yönetimi

 • Matbaa Kayıt Özellikleri ve PDF

 • Font Yapıları ve Formatlanması

 • İnteractif PDF Oluşturma

 • e-Dergi Yapımı ve Animasyon Ekleme

 • Poster, Katvizit, İlan, Gazete, Föy, Kitap Çalışmaları

 • Proje: Bülten, Gazete, Dergi Tasarımı

5) AFTER EFFECTS 

6) PREMIER PRO

7) COREL DRAW İLE KURUMSAL KİMLİK VE VEKTÖREL TASARIM (online hediyesi)

Grafik Tasarım Uzmanlığı Kursu | Eğitim Süresi Nedir ?

Grafik Tasarım Eğitiminin, Eğitim Süresi 220 saattir. Grafik Tasarım Uzmanlığı Eğitimi, video dersler ve dosyalanmış ödev ve tekrar uygulamaları ile desteklenir. Her Kariyerist öğrencisi günlük dersinin ardından pekiştirme ve ödev maillerini alarak derslerini yapar. Böylece eğitimlerle öğrendiklerini pekiştirme imkanına sahip olacaktır. Grafik Tasarım Uzmanlığı hafta içi sabah, öğle, akşam ve hafta sonu sabah, öğle, akşam saatlerinde 5'er ve 4’er saatlik seanslar halinde 45 dakika ders 10 dakika ara verilerek yapılır. Grafik Tasarım Kursu Hakkında Hemen Bilgi İçin Aşağıdaki Formu Doldurunuz .

 

Grafik Tasarım Uzmanlığı Eğitimi | Kursu Sertifikaları Nelerdir?

Grafik Tasarım eğitimi kursunda katılımcılarımız gereken sınavlara katılarak aşağıdaki sertifikaları almaya hak kazanırlar;

Kariyerist Akademi Sertifikasyonu

Eğitim sonunda, %70 devam oranını sağlayan öğrencilerimiz Kariyerist Akademi Katılım Sertifikası alırlar. Eğitimlerimizin belli saatlerinde yapılan uygulama sınavları ve varsa eğitim sonunda verilen proje notlarının ortalaması ile oluşan mezuniyet notu 70 ve üstünde olan öğrencilerimiz Başarı sertifikası almaya hak kazanırlar.

Öğrencilerin, Kariyerist Akademi’nin kendilerine sunduğu Başarı sertifikalarını alabilmeleri için, ilgili sözleşme şartlarını sağlayarak, kayıtlı oldukları eğitim paketinin belirli konularında düzenlenecek olan uygulama sınavlarına katılmaları ve/veya projelerini teslim etmeleri gereklidir.

Atölye/Reklam/Proje Eğitimlerine Katılarak Proje teslim alan katılımcılarımız eğitimcilerimizden aldıkları revizeler sonrasında oluşturdukları detaylı Kurumsal Kimlik Proje ödevini teslim ederek Staj Sertifikası ve Referans Mektubu almaya hak kazanırlar.

Uluslararası Sertifikasyon

Kendinizi uluslararası düzeyde kanıtlamak isterseniz, Adobe’nin İngilizce olarak düzenlediği sertifikasyon sınavlara katılabilirsiniz. Bu sınavları başarıyla veren kişiler aşağıdaki unvan ve sertifikaları almaya hak kazanırlar:

Adobe Illustrator ACE (Adobe Certified Expert)

Adobe Photoshop ACA (Adobe Certified Associate), ACE (Adobe Certified Expert)

Adobe Indesign ACE (Adobe Certified Expert)

Adobe Dreamweaver ACA (Adobe Certified Associate), ACE (Adobe Certified Expert)

Adobe Flash ACA (Adobe Certified Associate), ACE (Adobe Certified Expert)

Kariyerist Akademiye başvurduğunuz için teşekkürler! En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

UZAKTAN CANLI
EĞİTİME UYGUN
Grafik_Tasarım_Kursu_Tavsiye_Ederim.gif

Marmara Üniversitesi Radyo Sinema Mezunu olan Tuğba Kariyerist Akademi’den Grafik Tasarım Uzmanlığı eğitimi sonucunda yaptığı projeyle önce Portekiz’de bulunan bir yerel reklam ajansında çalışma izni aldı ve burada bir yıl boyunca çalıştı. Daha sonra yurda dönen Tuğba Kariyerist Akademi  referansıyla Kariyer.net’in yan kuruluşu olan hangikredi.com’da tasaımcı olarak işe başladı. Tuğba şu anda Kariyerist Akademi’den aldığı Grafik ve Web Tasarımı eğitimi sayesinde Trendyol’da tasarımcı olarak çalışmaktadır.

Avatar 85

Öğrenci Çalışmalarını

Görmek için Hemen Tıkla

Recep UYAR | Kariyerist Grafik Tasarım Uzmanlığı Öğrencisi

Kestech Makina İnovasyon Tübitak Martek Grafik Tasarım Uzmanı

Screenshot_20191001-134751.jpg

Kariyerist Akademisinde hocam ile 3d max ile tanıştım ve çok sevdim. Kaliteli ve detaylı anlatımı ile program bilgimi üst seviyeye çıkartık. 3D max in üst düzey farklı bir dünya olduğunu keşfettim. Gerek render kısmında gerek animasyon kısmında yeterli bilgiye hocam ve Kariyerist sayesinde ulaştım. Kendilerine çok teşekkür ederim.

Detaylı konu anlatımı ile Nurdan Hocam ise tasarım bilgime çok katkıda bulundu. İllustrator, Coreldraw, Indesign, Photoshop gibi dersleri aldıktan sonra Grafik Tasarım Uzmanlığına adım atmış oldum. Nurdan Hocama çok teşekkür ederim. 

Herkese rahatlıla Kariyerist Akademisini Öneririm. Burada öğrenmekten korkmayacaksınız. 

RECEP UYAR / GRAPHIC DESIGNER

Kariyerist Academy’de Gerçek Tavsiyeler, Gerçek Eğitimler   

konusma_iconu1.gif

UZAKTAN CANLI GRAFİK TASARIM EĞİTİMLERİMİZ BAŞLADI
#EVDEKAL Kariyerist Akademi olarak tüm eğitimlerimiz Uzaktan Canlı Eğitim modeli doğrultusunda katılımcıların sınıfa ve eğitimciye internet üzerinden canlı bağlantı kurularak gerçekleştirilmekte ve son derece verimli/sağlıklı bir şekilde devam etmektedir.
Sağlığınız için evde geçirdiğiniz zamanı fırsata çevirerek Uzaktan Canlı Eğitimlerimize katılabilir, kriz sonrası yaşanacak yoğun talebe donanımlı ve nitelikli bir eğitim alarak hazır olabilirsiniz.
UZAKTAN CANLI GRAFİK TASARIM EĞİTİM PROGRAMLARI
Adobe InDesign ,
Adobe Illustrator ,
Adobe Photoshop ,
Adobe After Effects ,
Adobe Premiere ,
Packaging Modeling with 3D Max Design.

Kariyerist Kadıköy Grafik Tasarım Kursu Eğitim Tarihleri