Motion Graphic Designer Ol, Kariyerin Parlasın!

MOTION GRAFİK DESIGN KURSU |EĞİTİMİ-240 SAAT

“Türkiye'de İlk ve Tek Benzersin Müfredat ile Dünya çapında bir Motion Graphic Designer Olun!

Adobe After Effets, Adobe Premiere, Adobe Photoshop, Adobe İllustrator, Cinema 4D  

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.

Motion Grafik Design Uzmanlığı / Kursu Nedir?


Hareketli grafik animasyonlarını ihtiva eden Motion Graphic Design disiplini esasen yazılar ve resimler üzerinde kurgusal olarak düşünülmüş mesaj verme sanatıdır. Hareket, grafik ve de ses öğelerinin bir araya gelerek etkili tasarım projelerinin oluşturulmasıyla pek çok hizmet ve firma kendini daha iyi ifade eder hale geldi. Motion grafikler, görüntüleyenle iletişim kurmanın ve hikayeye derinlik katmanın en etkili yollarından biridir. Müzik ile birlikte, daha da etkili bir mesaj verebilirler. Kısaca Motion Graphic Design etkili tanıtım ve reklamlar oluşturmak için kullanırız.
Motion Grafik Design Uzmanlığı / Kursu Kimler İçindir?


Motion Grafik Design Uzmanlığı eğitiminde, öğrenciler animasyon teknikleri, dijital video, renk teorisi ve kompozisyon, video düzenleme ve film prodüksiyonlarının yapım aşamalarını projelerle birlikte öğrenirler. Öğrenciler Motion Grafik Design programlarını ve endüstri standardı yazılım uygulamalarını kullanarak hem sınıf öğretiminde hem de pratik deneyimde yer alırlar. Bağımsız film, animasyon veya özel efekt projeleri müfredatın en önemli yönleridir.
Motion Grafik Design Uzmanlığı  / Kursu Çalışma Alanları ve Alınacak Ünvanlar Nelerdir?


Grafik Tasarım hedef kitle ile iletişim kurma, hedef kitleyi etkileyecek bir stil seçme, kelimeler, görüntüler ve mesajlar organize etme sürecidir. Haraketli grafik dizayn profesyonelleri gelişen dijital pazarlama dünyasıyla çok zanaçlı bir şek,lde geniş potansiyelleri iş kollarına sahip olabilirler. Bu anlamda Motion Grafik Tasarımcılar; grafiker, grafik tasarımcı, kıdemli grafik tasarımcı, sanat yönetmeni, ajans iş sahibi(Ortağı); yaratıcı yönetmen, baskı üretim müdürü, junior grafik tasarımcı, grafik tasarım eğitimcisi, creative director, art director gibi ünvanlar ile reklam ajansları, reklam evleri, grafik tasarım stüdyoları, gazete ve dergiler, fotoğrafçılık stüdyoları, firmaların reklam pazarlama departmanları,sosyal medya ajansları, vide editing ajanları, Görsel İletişimci, Multimedya Tasarımcısı, Motion Graphic Designer olarak yurt içi ve yurt dışında çok geniş bir çalışma potansiyeline kavuşabilirler
Motion Grafik Design Uzmanlığı Eğitimi / Kursu Eğitim Süresi Ne Kadardır ?


Motion Grafik Design Uzmanlığı Kursu Eğitim Süresi 220 saat olarak yapılır.
Motion Grafik Design Uzmanlığı Kursu, ilk 220saat ücretli normal eğitim süresidir.
Motion Grafik Design Uzmanlığı Kursu, hafta İçi sabah, öğle, akşam 4’er, hafta sonu sabah, öğle, akşam saatlerinde 5’er saatlik blok seanslar halinde yapılır.(her ders saati 45 dakikadır) Hemen Bilgi İçin Aşağıdaki Formu Doldurunuz.
Grafik Tasarım Uzmanlığı Eğitimi / Kursu Faydaları Nelerdir?


Sektörde en çok kullanılan Grafik Tasarım programları olan Adobe Photoshop, Adobe Illustratör, Adobe Indesign,yazılımları yetkin kullanarak, sektörün talep ettiği uzmanlar arasında yer alabilirler. Kariyerist Akademi, katılımcılarının teknik ve iş becerilerini arttırmak için, proje bazlı uygulamalı eğitim metodunu geliştirmiştir. Böylelikle katılımcı klasik çizim teknikleriyle tasarım yeteneğini birleştirebilecek, farkındalık, planlama ve sosyal ilişki geliştirme gibi temel iş becerileri ve nitelikleri geliştirecektir. Proje Bazlı Uygulamalı Eğitim Modeli... Kariyerist Akademi eğitim sistemine uygun olarak, katılımcılar analitik becerilerini arttırmak için gerçek iş uygulamaları (proje) yaparak, yaratıcılığını ve yeteneklerini yansıtan bir portföy sahibi olabilecekler. Aynı zamanda mesleki kavramları ve iş süreçlerini öğrenerek (breaf nedir, teaser nedir? deatline nedir?) teknoloji kullanımı ve problem çözme yetenekleri artacaklardır. Grafik Tasarım Katılımcısı alanında sektörün talep ettiği yetkinliğe sahip katılımcılar sınırsız iş fırsatları bulabileceklerdir. İş ve staj garantisiyle Kariyerist katılımcısı her zaman en önde!... Kariyerist Akademi katılımcısı eğitimlerinin ardından yoğun bir kariyer destek eğitimine tabi tutulur. Eğitim sonunda alınan başarı puanlarına göre kariyerist rehberlik servisince “iş ve staj programı”na dahil edilir. Bu program ile katılımcıların daha fazla mesleki yeterlilik kazanmaları ve kendilerini geliştirebilmeleri amaçlanmaktadır. Katılımcılar eğitim sonunda iş sahibi olabileceklerdir. Kariyerist Yayınları ve Güncel Eğitim Kitapları… Kariyerist Akademi katılımcılarının güncel, işe yarar, öz bilgilerle eğitim alabilmesi için tüm basılı ve görsel eğitim metaryelerinin içeriğini tasarlar ve yayımlar. Öğrenmeyi kalıcılaştıran “proje bazlı uygulamalı eğitim metodu” gereğince müfredattan gereksiz bilgi yığınlarını ayıklayarak, güncel, farklı, işe yarar bilgiye odaklı eğitim içeriği üreterek, katılımcılara eğitim hayatları boyunca faydalanabilecekleri eğitim kaynakları oluşturur. Bu felsefeyle hazırlanmış olan Kariyerist Grafik Tasarım kitaplarını yerinde görmenizi tavsiye ederiz!
Motion Grafik Design Uzmanlığı / Kursu Eğitim Konuları Nelerdir?


Adobe Premier Pro: 20 Saat Dünyada en çok kullanılan Video Kurgu programı olan Adobe Premier Pro; nasıl video kurgu yapacağımızı video parçaları arasında nasıl geçiş yapacağımızı, etkileyici ve çarpıcı sahneler oluşturabilmek için renk düzenlemeyi, videolarda gösterim hızlarını yavaşlatmayı, ya da hızlandırmayı, playback uygulamalarını, etkileyici reklam sayfaları ve videolarını Adobe Premier Pro ile detaylı bir şekilde öğreneceğiz. Adobe After Effects: 80 Saat Dünyanın en popüler yazılımlarından biri olan video, efect ve animasyon programı olan After Effects hareketli grafikler görsel efekler, 2 ve 3 boyutlu animasyonlar, sunum ve jenerik filmleri gibi pekçok hareketli görsel dizatn projesini yapabilmemizi ve en etkileyici efektlerle sunmamızı sağlamaktadır. Cinema 4D: 50 Saat Özellikle ambalaj reklam cingılları ve hareketli animasyonlar için kullanılan eşsiz bir programdır. Dünya çapında projelere imza atmak için mutlaka Cinema 4D öğrenmelisiniz.3D animasyon, özel efekt, karakter modelleme ve render alanında profesyonel kullanıcılara hitap eden Cinema 4D, yüksek performansından dolayı yakında broadcast yayıncılık ve film endüstrisinin başucu programdır. Adobe Photoshop: 50 Saat Adobe Photoshop Programı (Bitmap) görüntü işleme ve manipülasyon programıdır. Resimleri düzenlemenizi ve üzerinde işlem yapmanızı sağlar. Photoshop Programı ile fotoğraflarınızda rotüşlar, manipülasyonlar, web ve afiş tasarımları özel efektler ve gerçekçi dijital resimler çizebileceksiniz. Adobe Illustrator: 40 Saat Adobe Illustrator vektör tabanlı bir çizim programıdır. Vektör çizimler görüntü kaybı olmadan yüksek kalitede sonsuza kadar ölçeklenebilirler. Illustrator ile logo, logotype, monogram tasarım, dergi, insert, vektör illüstrasyonlar, broşür, afiş vb. tasarımlar yapabileceksiniz.