top of page
  • Yazarın fotoğrafı Kariyerist Akademi

Kariyerist web tasarım kursları ile, ne lazımsa bil, anla, öğren, yap !

Gelişen teknolojiyle, değişen yaşam koşulları, yeni koşulların yeni ihtiyaçlarına cevap veren yeni meslekleri de beraberin de geliştiriyor. Gelecekte genç nesiller için daha iyi bir kazanç sağlayacak olan meslek dallarını Kariyerist Akademi uzman eğitim kadrosu belirledi.Web Tasarım Uzmanı / Web Developer  

İnternet sanal yaşam alanı ve verilere göre Türkiye’de yaklaşık 35 milyon insan interneti tekil olarak kullanıyor. Yasal zorunluluk olan, her şirketin bir web sitesinin olması gerekliliği bu mesleğin yıldızını parlatıyor ve kazançlarını çok daha üst seviyeye taşıyor.

Özellikle bilişim alanında oluşan nitelikli personel açığı, proje yürütebilen ve deneyim içerikli bir eğitime tabi olmuş yetkinlik kazanmış çalışan oranın az olması, bu alanda yapılacak çok şey, kazanılacak iyi bir kariyer olduğunun işaretini veriyor. Kariyerist  Bilgi Teknolojileri Akademisi proje bazlı uygulamalı eğitim metodu ile tam olarak bu açığın giderilmesi için AR-GE çalışmalarını sürdürüyor. Eğitim müfredatını sürekli iyileştiren ve günün ihtiyacına göre güncelleyen Kariyerist Akademi en güvenilir eğitimi sunuyor. Kariyerist Akademi sektörün dinamiklerini belirleyen, mesleğinde söz sahibi fikir üreten uzman gençleri yetiştiren eğitim programları düzenleyerek kalıcı fayda ve değer yaratan eğitimler tasarlamaya devam ediyor. Kariyerist Web Tasarımı ve İnternet Reklamcılığı Eğitimi /Kursu yukarıda bahsi geçen uzman web tasarımcısı  açığını kapatmak için oluşturulmuş donanımlı bir eğitim planıdır.

Bir web tasarımcısı olmaya karar verdikten sonra bilmeniz gerekenleri ve mesleki gelişim için nelere öncelik vermeniz gerektiğini fark ederek yola çıkmalısınız.   Aslında yola hemen bir iş bulma sitesinin herhangi bir ilan sayfasına bakmakla başlayabilirsiniz. Türkiye’nin en tanınan ilan görüntüleme sayfasındayız. Kariyer. netin arama çubuğuna web kelimesini yazdığımız anda farklı ilan başlıkları alt alta dizili veriyor.

Çıkan kriterler çok fazla ve her ilanın kendine göre ayrı ayrı kriterler taşıdığı muhakkak. İlanları incelemeye devam ederek Web Tasarım Uzmanı kriterinden ilerleyip arama yapıyoruz. Genellikle Web/Grafik sorumlusu olarak genişliyor ilanlar yani firmalar sadece web sayfasını değil, basılı yayınlarını da tasarlayabilecek kişilerle birlikte çalışmak istiyor.  Bu bize fikir verebilir mi ? Elbette evet. Ne bilmeliyiz ? Web Tasarım ile birlikte Grafik Tasarım ya da Grafiker isek web tasarımda mutlak bilmek zorundayız. Yoksa iş bulmamız oldukça hayal…

Mesleki gelişim için hangi bilgisayar programlarını öğrenmeliyiz ? Bir web sitesini yaparken bizden her şeyi tasarlamamızı isteyebilirler Logo, e-dergi, e-mail tasarımı vs... Kısaca bir banner tasarlayabilmeliyiz! ihtiyaç varsa bir animasyon (hareketli) banner yapabilmeliyiz ! Yani Adobe Photoshop, Adobe Flash, HTML-5 CSS  yani Adobe Illustrator ve tasarım bilgisi, renk teorisi ve de hepsi.

Genel nitelikler olarak bir ilana göz attığımızda neler yazıyor inceleyelim. İlan içeriği bizi düşündürmeli. İlanlarda bahsi geçen Bilgisayar programlarını öğrenemez iseniz iş bulamazsınız. Bu çok net bir gerçektir. Bu sektörün talebini, beklentisini, neye öncelik verdiğini kanıtlayan bir belgedir. Bu ilanların ortalamasına uymayan bir yapıdaysanız iş aramaktan vazgeçip eksiklerinizi gidermeye odaklanın, eksik bilgileri öğrenmek daha fazla zaman kazandıracaktır size.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page