top of page

Yazılım Uzmanlığı Kursu Nedir ?

Kariyerist Yazılım Uzmanlığı Kursu ile Geleceğini inşaa etme fırsatı... Yüksek talep ve güçlü maaş potansiyeli ile Kariyerist Yazılım Uzmanlığı Kursu Akademik Eğitim Programı, geleceğin en parlak mesleğini seçen profesyonelleri yetiştirmek için geliştirilmiştir. Us New & World Report’un 2012 yılının en iyi meslekler listesinde Yazılım Uzmanlığı 2. sırada yer almıştır. Kariyerist Yazılım Uzmanlığı Kursları İstanbul il merkezli Eğitimleri ile en iyi ve en seçkin profesyonel eğitimcileri yazılım uzmanı olmak isteyen gençlerle buluşturmaktadır.

Microsoft Certified Professional Developer (MCPD) Yazılım Uzmanlığı Kursu sertifika eğitimi, Microsoft Visual Studio, Microsoft .NET Framework ve diğer yazılım dili teknolojileri kullanılarak, bilgisayar programlama uygulamaları başarıyla geliştirmek için gerekli uzmanlığı, kapsamlı bir eğitim planı ile katılımcılarımıza sunduğumuz akademik bir programdır. Microsoft Certified Professional Developer MCPD Yazılım Uzmanlığı Kursu, güçlü iş süreçleri ve bilgisayar programlama projelerinin başarısının artmasının sağlanması ile tüm dünyada ihtiyaç duyulan yazılım yöneticileri yetiştirmek için tasarlanmıştır.

Dünyanın en geçerli yazılım trendleri ve uluslararası iş piyasalarının ihtiyaçları baz alınarak oluşturulan Yazılım Uzmanlığı Kursu Akademik Eğitim Programı Microsoft Sertifikalı, sektörel deneyim sahibi profesyonel eğitmenlerce verilmektedir.

 

Yazılım Uzmanlığı Kursu / Kimler Katılmalıdır ?

En az lise mezunu ve temel ingilizce bilgisine sahip olan herkes Microsoft MCPD Yazılım Kursu / Uzmanlığı Eğitimine katılabilir. Bankacılıktan oyun programlamaya, otomotiv sanayinden sağlık bilgi sistemlerine kadar her alanda uygulama geliştirici, Application Developer, Yazılım Uzmanı, Software Architech gibi ünvanlarla iş fırsatına sahiptirler.Yazılım Uzmanlığı iş alışları için çözüm üreten yeni yazılımların geliştirilmesini ve yeni mühendislik disiplinlerinin ortaya çıkmasını sağlar. Yazılım Uzmanlığı bilişim teknolojileri arasında en üst sırada yerini almış, geleceğin en kazançlı mesleklerinden biridir. Microsoft Yazılım Teknolojilerinde uzmanlaşan profesyoneller çok daha kolay iş bulabilmektedirler. 

Yazılım uzmanları firmaların vazgeçilmez çalışanlarıdır. "Yazılım uzmanlığına gittikçe artan bir talep olmasına karşın, ülkemizde bu mesleği tercih edenlerin sayısı oldukça azdır. En çok aranan İş İlanları arasında yer alan Yazılım Uzmanlığı iş ilanlarına ayrıntılı incelemek için tıklayınız. Bu sahada işgücü açığı olduğu Devlet Planlama Teşkilatı raporunda da belirtilmiştir. Bu nedenle iş bulma olanakları çok yüksektir. Ayrıca Yazılım Uzmanlığı en çok para kazandıran meslekler arasında yer almaktadır.

MICROSOFT YAZILIM UZMANLIĞI EĞİTİMİ İÇERİĞİ

MODÜL 1: PROGRAMLAMANIN TEMELLERİ

PROGRAMLAMA DİLLERİ TARİHÇESİ

.NET PLATFORMUNA GENEL BAKIŞ

 

MODÜL 2: VİSUAL STUDİO 

KURULUM

PROJE TİPLERİ

İLK PROJEMİZ

HATA AYIKLAMA

 

MODÜL 3: C# 6.0 İLE TEMEL PROGRAMLAMA VE ALGORİTMA - I

VERİ TİPLERİ

DEĞİŞKENLER

KARAR YAPILARI

DÖNGÜLER

 

MODÜL 4: SAYI TAHMİN OYUNU

PLANLAMA

KODLAMA

TEST

 

MODÜL 5: C# 6.0 İLE TEMEL PROGRAMLAMA VE ALGORİTMA - II

DİZİLER

METOTLAR

SINIFLAR

KÜTÜPHANE KAVRAMI

ERİŞİM BELİRLEYİCİLER

 

MODÜL 6: C# 6.0 İLE NESNE YÖNELİMLİ PROGRAMLAMAYA GİRİŞ

NESNE KAVRAMI

KAPSÜLLEME

KALITIM

ÇOK BİÇİMLİLİK

 

MODÜL 7: VERİ TABANI TEMELLERİ

VERİ TABANINA GİRİŞ

TABLOLAR

VERİ SORGULAMA DİLLERİ

 

MODÜL 8: SQL SERVER İLE VERİ TABANI SORGULAMA

VERİ SORGULAMA

VERİ FİLTRELEME

VERİ SIRALAMA

VERİ EKLEME

VERİ GÜNCELLEME

VERİ SİLME

 

MODÜL 9: ADO.NET İLE VERİ İŞLEMLERİ

SQL SERVER İLE BAĞLANTILI ORTAMDA İLETİŞİM

SQL SERVER İLE BAĞLANTISIZ ORTAMDA İLETİŞİM

 

MODÜL 10: WINDOWS FORMS KONTROLLERİ İLE ÇALIŞMAK

TEMEL KONTROLLER

LİSTELEME KONTROLLERİ

MENÜLERLE ÇALIŞMAK

FORMLAR ARASI VERİ TAŞIMAK

 

MODÜL 11: ADAM ASMACA PROJESİ

PLANLAMA

KODLAMA

TEST

 

MODÜL 12: HTML VE CSS TEMELLERİ

WEB SİTELERİNİN ÇALIŞMA YAPISI

HTML İŞARETLEME DİLİ

CSS İLE TASARIM

 

MODÜL 13: ASP.NET İLE WEB PROGRAMLAMAYA GİRİŞ

WEB SAYFASININ ANATOMİSİ

WEB FORMS KONTROLLERİYLE ÇALIŞMAK

DOĞRULAMA KONTROLLERİ

VERİ KONTROLLERİ

WEB SERVİSLERİ

ASP.NET MVC TEMELLERİ
 

Yazılım Uzmanlığı Kursu Eğitim Süresi 190 SAAT’dir.

Kariyerist Eğitim Sınıfları temiz, ferah klimalı konforlu VIP 6 Kişilik sınıflardır. Sınıf mevcudunun sınırlı tutulması sayesinde katılımcılar eğitimden maksimum seviyede yararlanabilmektedir. Yazılım Uzmanlığı Kursu, hafta içi sabah, öğle, akşam ve hafta sonu sabah, öğle, akşam saatlerinde 5’er saatlik seanslar halinde yapılır.
 

YAZILIM UZMANLIĞI KURSU FARKLARIMIZ NELERDİR?

 • Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademik Eğitim Programı kapsamlı, kaliteli içeriğiyle, bilişim sektörünün ihtiyacı olan uzman açığını kapatacak tam zamanlı bir sertifika programıdır. Bilişim sektörünün aranan, tercih edilen uzmanları olmak için akademik eğitim programlarımızı mutlaka inceleyiniz.

 • Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademik Eğitim Programı ileri teknoloji yazılımlar kullanarak, sektörün tercih edeceği, yetişmiş ve yetkin uzmanlar yetiştirmektedir.

 • Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademik Eğitim Programları sektördeki tek ve ilk en kapsamlı, en kaliteli eğitim programıdır.

 • Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademik Eğitim programı, uzman eğitmen kadrosunu sektörün içinden profesyonellerden seçer.

 • Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademik Eğitim programı, Kariyerist Bilgi Teknolojileri yayıncılık tarafından üretilmiş, eğitim müfredatını destekleyen, bol konu anlatımlı ve örnek uygulamalarla zenginleştirilen, benzersiz eğitim yayınlarıyla desteklenir. (program kitapları sadece Kariyerist Bilgi Teknolojileri’de )

 • Kariyerist Bilgi Teknolojileri tüm akademik eğitim programlarında uygulanan pratik öğrenme modeliyle katılımcısına, tüm eğitimi boyunca, deneyime dayanan, yorumlamayı geliştiren eğitim yaklaşımıyla proje üretmesini sağlar. Projeler staj döneminde profesyonel çalışmalarlazenginleşerek, profesyonel portföy halini alır.

 • Kariyerist Bilgi Teknolojileri akademik eğitim programına katılan tüm öğrencilerine sürdürülebilir gelişim için sınırsız etüt ve temel sanat dersi imkanı sunar.

 • Kariyerist Bilgi Teknolojileri mezunlarının İş hayatına atılırken, rakiplerinden daha önde olmaları için, pek çok kişisel gelişim eğitimi ve seminerlerle donanımlı yetkin, özgüveni tam gençleri iş hayatına kazandırmayı amaçlar.

 • Kariyerist Bilgi Teknolojileri Tüm akademik eğitim programlarında mesleki yeterlilik için İngilizce  derslerini müfredatına dahil etmiştir.

 • Katılımcı Akademik Eğitim Programının ardından, Kariyerist Bilgi Teknolojileri "staj ve işe yerleştirme programı"nın garantörlüğünde kariyer merkezimizce bir işe yerleştirilir.

 • Kariyerist Bilgi Teknolojileri tüm akademik eğitim programlarında tüm öğrenciler, eğitimleri boyunca çeşitli ölçme değerlendirme sınavlarına tabi tutulurlar. Uygulanan sınavlar ve projeler neticesinde edinilen not ortalamaları ile katılımcının mezuniyet notu elde edilir. Mezuniyet notuna göre katılımcı Kariyerist Bilgi Teknolojileri Başarı Sertifikası ya da Kariyerist Bilgi Teknolojileri Üstün Başarı Sertifikasıalmaya hak kazanır.

 • Kariyerist Bilgi Teknolojileri Öğrencileri Uluslararası düzeyde iş olanaklarına sahip olabilecekleri sertifikasyonlara katılma olanağına sahiptirler. Adobe, Microsoft, Autodesk ve Milli Eğitim Bakanlığından onaylı ECDL sertifikasyonlarına katılarak kendilerini uluslararası düzeyde kanıtlama olanağına kavuşurlar.

bottom of page